SK | EN
Filip Hološko powered by FSAgency.eu

Football Service Agency

Hološko majstrom Austrálie! FOTO

Hološko majstrom Austrálie! FOTO

Autor: FSA, 08.05.2017

Filip Hološko zvíťazil so svojím FC Sydney v nedeľnom finále play-off proti Melbourne Victory a stal sa tak absolútnym šampiónom austrálskej A-League.

Football Service Agency

Fantastická sezóna s dramatickým a šťastným koncom. Austrálske Grand Final sa stalo korisťou najlepšieho celku základnej časti, ktorý pred domácou 30-tisícovou kulisou lepšie zvládol penaltový rozstrel a získal majstrovský titul.

Filip Hološko získal šiestu významnú kolektívnu trofej vo svojej úspešnej kariére. Po dvoch majstrovských tituloch v Česku s Libercom, jednom v Turecku s Besiktasom, dvoch prvenstvách s tým istým tímom v tureckom pohári, sa v Austrálii stal držiteľom tzv. Double, keďže pri spanilej jazde s FC Sydney získal aj prestížnu Premier´s Plate, určenú pre najlepší tím základnej časti.

"Som nesmierne šťastný, že sezónu sme dotiahli do úspešného konca. Vyhrať titul pred vlastnými fanúšikmi je niečo, na čo určite nikdy nezabudnem. Odohrali sme skvelú sezónu, vytvorili mnoho rekordov a po siedmich rokoch získali pre tento klub najprestížnejšiu trofej. Z tohto pohľadu môžem povedať, že je to jedna z najúspešnejších sezón v mojej kariére," hovorí Filip Hološko, ktorý sa po Karolovi Kiselovi stal druhým Slovákom na listine víťazov austrálskej A-League.

Tituly si zozbieral v Čechách i v Turecku. Dá sa tento austrálsky s nimi nejako porovnať?
"Všetko to boli veľké úspechy, ale porovnávať ich možno len ťažko. V Austrálii sa totiž hrá iným systémom ako v Európe. Hoci sme po dlhodobej súťaži boli neohrozene prví a získali takzvanú Premier´s Plate, o ten pravý titul sme ešte museli zabojovať v Grand Final. To je ako na majstrovstvách sveta, hráte na jeden zápas a ak sa náhodou nepodarí, skončili ste. Bola to pre mňa nová skúsenosť a som veľmi rád, že mala šťastný koniec."

Aké boli zápasy v Grand Final, teda semifinále proti Perthu a finále s Melbourne Victory?
"Vďaka prvému miestu sme oba hrali doma, čo bolo našou výhodou. S Perthom sme po jednoznačnom priebehu vyhrali a mne sa podarilo streliť ôsmy gól sezóny. Vo finále to bolo ťažšie, súper sa dobre pripravil a taktickou hrou sa nás snažil znervóznieť, pretože často kúskoval hru a dlho nám nedovolil dostať sa do hry. Po remíze 1:1 nasledovalo predĺženie, v ktorom sme mali aj kúsok šťastia, pretože Melbourne nastrelilo konštrukciu brány. V penaltovom rozstrele sa však usmialo šťastie na nás. Ako sa hovorí, prialo lepšiemu."

Na finále nechýbali tvoji najbližší, rodina i známi. Cítil si ich podporu z hľadiska?
"Samozrejme. Bolo príjemné vidieť v hľadisku slovenskú vlajku. Pri oslavách som si ju požičal a tešil sa s rodinou i fanúšikmi. Zo Slovenska prišli za mnou rodičia. Nechcel som ich sklamať, nevedel som si predstaviť, že by sme na domácom štadióne nezískali titul. Nakoniec sa to podarilo. Veľkú radosť mali aj moje dcérky Sophie a Claudie, samozrejme aj manželka Adelka. Im všetkým patrí poďakovanie za podporu počas celého roka."

Ako vnímaš dva roky v Austrálii z osobného hľadiska?
"Iba pozitívne. Predovšetkým tento druhý ročník bol pre klub historickým. Získali sme najviac bodov, dali najviac gólov, najmenej dostali a tak ďalej, skrátka, spravili sme mnoho rekordov. Klub sedem rokov čakal na tieto okamihy. Som hrdý a šťastný, že môžem byť ich súčasťou."

Za dva roky si zaznamenal 18 gólov a 10 asistencií. Spokojnosť s týmito číslami?
"Myslím si, že z pozície krídelníka to nie je zlé. Ale ako sa hovorí, vždy je čo zlepšovať. Vlani som dal 10 gólov a teraz 8. Menej gólov mi zas vykompenzoval tímový úspech, takže nemám sa prečo sťažovať."

Sezóna sa úspešne skončila, aké sú tvoje plány na najbližšie obdobie?
"V prvom rade si chcem dobre oddýchnuť, pretože to bol náročný ročník. Desať mesiacov som nebol doma na Slovensku, takže teším sa aj tam. Priletím zhruba o dva týždne. Potom budeme riešiť, čo ďalej. Aktuálna zmluva mi o mesiac končí, takže uvidíme."

Football Service Agency Autorské práva Football Service Agency (F.S.A., s.r.o., Kmeťkova 16, 949 01 Nitra, IČO: 36 546 291). Všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie častí textu a citácií v inom ako uvedenom kontexte, ich rozmnožovanie a šírenie bez predchádzajúceho písomného súhlasu F.S.A., s.r.o. je zakázané.

Zápasy

15 Apr 2017
A-league
2:0
Filip Hološko: 63 '
goal assist
29 Apr 2017
A-league
3:0
Filip Hološko: 67 '
Gól Gól
semi-final
7 May 2017
A-league
2:1
Filip Hološko: 60 '
CHAMPIONS !!!
29 Jun 2017
UEFA Europa League
1:4
Filip Hološko: full time
Gól Gól GÓLY
6 July 2017
UEFA Europa League
5:0
Filip Hološko: full time
goal assist
2 Mar 2019
Česká liga
1:1
Filip Hološko: 80 '
Filip Hološko

Filip Hološko

Dátum narodenia 17.01.1984
Výška 185 cm
Váha 82 kg
Herný post útočník
Aktuálny klub
  Úplny profil hráča »

Najnovšie video

Filip Hološko - Exportný gól proti Pyuniku Jerevan