SK | EN
Filip Hološko powered by FSAgency.eu

Football Service Agency

Skvelý Hološko rozhodol derby VIDEO

Skvelý Hološko rozhodol derby VIDEO

Autor: FSA, 08.10.2016

Útočník FC Sydney bol ústrednou postavou ligového šlágra na pôde WS Wanderers, kde jeho tím zvíťazil 4:0.

Hneď prvé kolo austrálskej ligy postavilo proti sebe najväčších mestských rivalov. Padol aj historický divácky rekord A-League, keď na stretnutí bolo prítomných 62 tisíc priaznivcov.

"Atmosféra bola skvelá, niečo ako v Turecku na zápase najväčších tímov. Naši priaznivci boli koncentrovaní na celej jednej tribúne za bránou. Teší ma, že rovno pred nimi sa mi podarilo streliť prvý gól zápasu," usmieva sa šťastný strelec, ktorého chvíľa prišla krátko po zmene strán, keď nekompromisnou strelou z vnútra šestnástky nedal gólmanovi domácich žiadny nárok.

Práve vtedy sa misky váh začali nakláňať na stranu FC Sydney. Definitívny zlom prišiel po ďalšej Hološkovej akcii, kedy ako na podnose ponúkol gól svojmu spoluhráčovi Bobovi, letnej posile Blues, s ktorým mimochodom hrával aj v Besiktasi Istanbul.

"Osvedčili sme dobrú spoluprácu," smial sa Filip. "Dobiehal som centrovanú loptu, ktorú som vrátil na vzdialenejšiu tyč. Bobo bol tam, kde mal byť a už len pohodlne doťukol do prázdnej brány. Druhý polčas nám vyšiel brilantne, veď sme pridali ešte ďalšie dva góly," dodal Hološko, ktorý sa vďaka 1+1 v ostrosledovanom derby stal Mužom zápasu a po záverečnom hvizde prevzal individuálne ocenenie.

"Okrem plakety to bol aj poukaz na 500 austrálskych dolárov. Venoval som ho chlapcom do šatne, keď sa bude organizovať nejaká spoločná večera alebo teambulding."

Pre Filipa to bol už druhý presný zásah v rozbiehajúcej sa sezóne, dva týždne pred začiatkom ligy sa presadil vo štvrťfinále ligového pohára proti Blacktownu (2:0).

"Lepší vstup do sezóny sme si asi ani nemohli predstaviť. Pevne verím, že v tom budeme pokračovať a zažijeme skvelý rok," dodal.


Football Service Agency Autorské práva Football Service Agency (F.S.A., s.r.o., Mostná 60, 949 01 Nitra, IČO: 36 546 291). Všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie častí textu a citácií v inom ako uvedenom kontexte, ich rozmnožovanie a šírenie bez predchádzajúceho písomného súhlasu F.S.A., s.r.o. je zakázané.

Zápasy

8 Apr 2017
A-league
1:1
Filip Hološko: full time
15 Apr 2017
A-league
2:0
Filip Hološko: 63 '
goal assist
29 Apr 2017
A-league
3:0
Filip Hološko: 67 '
Gól Gól
semi-final
7 May 2017
A-league
2:1
Filip Hološko: 60 '
CHAMPIONS !!!
29 Jun 2017
UEFA Europa League
1:4
Filip Hološko: full time
Gól Gól GÓLY
6 July 2017
UEFA Europa League
5:0
Filip Hološko: full time
goal assist
Filip Hološko

Filip Hološko

Dátum narodenia 17.01.1984
Výška 185 cm
Váha 82 kg
Herný post útočník
Aktuálny klub Slovan Bratislava
  Úplny profil hráča »

Najnovšie video

Filip Hološko - Exportný gól proti Pyuniku Jerevan